Co po „biol-chem” – jaki zawód wybrać?

chemia w klasie

Mówi się, że pójście na profil biologiczno-chemiczny w liceum ogólnokształcącym musi kończyć się od razu kandydaturą na studenta medycyny na klasycznym, polskim uniwersytecie. Nie jest to wcale równoznaczne z tym, że każdy, kto wybiera tego rodzaju profil musi mieć w planach leczenie ludzi. Czy nie ma dla niego innej, równie atrakcyjnej alternatywy? Jest i to jak najbardziej, a co najważniejsze- nie jedna! Sprawdź poniżej, co można robić, kiedy zdecydujesz się na ulokowanie swej intelektualnej przyszłości w szufladce medycznej.

Okazuje się, że nie tylko profile biologiczno-chemiczne są najczęściej wybierane na dziś dzień przez młodzież decydującą się na kształcenie na etapie szkoły średniej, ale także zawody jakie wiążą się z tymi fakultetami cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród pracodawców zaś dobrzy w nich mogą liczyć na naprawdę wysokie zarobki. Przede wszystkim należy jednakże podkreślić jedną konkretną kwestię – nie od razu po biol-chemie trzeba aplikować na tradycyjną, państwową szkołę wyższą. Równie dobrze możemy postawić na zyskujące coraz większą popularność szkoły policealne. W czym tkwi ich urok? Po pierwsze, łatwiej jest się na nie dostać. Po drugie, edukacja w nich jest prostsza. Po trzecie, stawiają one na wiedzę zdobywaną praktycznie, odkładając teorię trochę na bok, jednak nie zsuwając jej zupełnie na boczny tor. Po czwarte, szybsze przeskoczenie z życia studenta w życie pracownika i wkroczenie na rynek pracy. Zalet jest co nie miara, a jak pokazują to najświeższe statystyki, to właśnie takiego rodzaju kierunki jak technik masażysta, technik farmaceuta, czy też rehabilitant oraz asystentka stomatologiczna uchodzą za najbardziej przydatne profesje.

Zobacz stronę autora: zapraski metalowe do tworzyw